عمومی

بررسی آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور ال ای دی یکی از تجهیزاتی است که با استفاده از بازدهی آن می توان روشنایی مورد نظر را در ال ای دی ها انجام داد. ما در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و روزانه با لوازم الکتریکی و الکترونیکی معتددی سروکار داریم و مهمترین فاکتور در کارکرد همه آنها انرژی الکتریکی می باشد. بعضی از لوازم به صورت مستقیم به شبکه برق شهری وصل می شوند و از ولتاژ آن برای کارکرد بهره می گیرند و بعضی دیگر نیز به واسطه یک منبع تغذیه کار می کنند. این منبع تغذیه می تواند در درون وسیله مورد نظر قرار داشته باشد و یا اینکه به صورت جانبی مورد استفاده قرار گیرد. از دیدگاه دیگر تامین انرژی الکتریکی لوازم مختلف به صورت های گوناگونی انجام می گیرد که یکی از آنها، استفاده از آداپتورها می باشد. ما در ادامه به معرفی آداپتور و سپس آداپتورهای ال ای دی و دوربین مداربسته می پردازیم.

 

 

بررسی آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته

معرفی آداپتور پیش زمینه آشنایی با آداپتور ال ای دی و دوربین مدار بسته

آداپتور ال ای دی یکی از انواع آداپتور است که برای روشنایی ال ای دی ها مورد استفاده قرار می گیرد. و قبل از اینکه با آداپتورهای ال ای دی و دوربین مدار بسته آشنا شد، بایستی به سوال آداپتور چیست؟ پاسخ داد. به طور کلی آداپتور (به انگلیسی Adapter) یکی از انواع منبع های تغذیه به شمار می رود که می تواند انرژی الکتریکی و ولتاژهای شهری و غیره را کاهش داده و به ولتاژ مناسب برای کارکرد یک دستگاه الکترونیکی تبدیل کند. با این تفاسیر مشخص می شود که آداپتور یک ابزار کاهنده ولتاژ و یک منبع تغذیه است. البته برای کاهش جریان روش های مختلف دیگر مثل استفاده از باتری وجود دارد ولی به دلیل عمر محدود باتری ها و همچنین صرفه اقتصادی استفاده از آداپتورها مناسب تر می باشد. آداپتورها به عنوان ابزار تبدیل جریان نیز شناخته می شوند و معمولا می توانند جریان و ولتاژ برق  چرخه ای و متناوب AC را به ولتاژهای خطی پایدار مستقیم DC مبدل کنند. در ادامه سوال آداپتور چیست ؟ باید کار کرد این منبع های تغذیه را مورد بررسی قرار داد. از آداپتورها در موارد مختلفی استفاده می شود و بسته به نوع و میزان ولتاژ، شدت جریان و غیره می توان از آنها استفاده کرد. برای مثال معمولا از آداپتورها برای تامین انرژی مورد نیاز ابزاری مثل تلفن های همراه و تبلت ها، رایانه های قابل حمل، ال ای دی های روشنایی، لوازم صوتی و تصویری، دوربین های مدار بسته و غیره استفاده می شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته بپردازیم.

 

آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور ال ای دی چیست؟

آداپتور ال ای دی ابزاری است که با استفاده از آن می توان انرژی الکتریکی مورد نیاز ال ای دی ها را به بهترین نحو تامین کرد. ال ای ه در انواع مختلفی وجود دارند و عمدتا برای تامین روشنایی عمومی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند و عمده دلیل استفاده از آنها در کنار تنوع نوری، مصرف انرژی کم و بازدهی نوری مناسب می باشد. ال ای دی ها معمولا برای کارکرد خود به ولتاژهای پایین نیاز دارند. برای مثال جهت روشنایی ال ای دی ها بسته به نوع و متراژ آنها معمولا از آداپتورهای ۱۲ ولت ۵ آمپر به بالا استفاده می شود و میزان ولتاژ ورودی رابطه مستقیمی با توان نوری و همچنین متراژ LED دارد.  البته برای تامین روشنایی ال ای دی ها از درایوها نیز می توان استفاده کرد اما استفاده از آداپتورها به دلیل تولید جریان و ولتاژ ورودیِ مورد نیاز برای عملکرد صحیح ال ای دی ها بیشتر می باشد. همچنین ولتاژ ثابتی که آداپتورها تولید می کنند تکنولوژیِ بسیار آشناتری برای مهندسان طراح و نصب کننده آداپتور است و این در حالی است که درایوها پیچیدگی خاص خود را دارند. آداپتورهای ال ای دی همچنین از لحاظ اقتصادی نسبت به درایوها قیمت مناسب تری دارند و اگر استفاده آنها در مقیاس بالا مد نظر باشد، می توان این صرفه اقتصادی را به وضوح مشاهده کرد.

 

آداپتور ال ای دی

آداپتور دوربین مدار بسته چیست؟

آداپتور ال ای دی در بخش قبل معرفی شد و در این قسمت به معرفی آداپتور دوربین مدار بسته می پردازیم. دوربین های مدار بسته به عنوان یکی از بهترین ابزار نظارت و تامین امنیت الکترونیک به شمار می روند و به همین دلیل عمدتا به صورت دائمی مورد  استفاده قرار می گیرند و یکی از مهمترین قطعات آنها آداپتور است. آداپتور دوربین مدار بسته وظیفه تبدیل ولتاژ ۲۲۰ ولت شهری را به ولتاژ ۵ ولت، ۱۲ ولت و دیگر ولتاژهای  مورد نیاز دوربین ها را بر عهده دارد. عمدتا ولتاژ دوربین های مدار بسته ۱۲ ولت است اما میزان آمپرها آنها متغیر است که از جمله آنها می توان به آمپرهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و غیره اشاره نمود. میزان آمپر در یک دوربین مدار بسته به نوع IR LED بستگی دارد. تعداد آداپتورها در دوربین های مدار بسته و سیستم های اجرا شده به تعداد دوربین ها بستگی دارد و البته می توان از آداپتورهای مرکزی نیز برای انجام این کار استفاده نمود اما به دلایلی مثل افت ولتاژ توصیه می شود تا حد امکان از آداپتور مرکزی استفاده نشود. در حالت معمول برای هر دوربین از یک آداپتور جداگانه استفاده می شود. در این حالت امنیت استفاده از دوربین های مدار بسته افزایش پیدا می کند و کیفیت تصاویر دید در شب دوربین ها افزایش پیدا می کند. یکی از مشکلات رایج دوربین های مدار بسته معمولا به آداپتور آنها برمی گردد و بهتر است در هنگام خرید این قطعه محصولات با کیفیت و دارای گارانتی انتخاب شوند.

 

آداپتور دوربین مدار بسته چیست؟

بررسی تفاوت های بین آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته دو منبع تغذیه هستند که در موارد کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل طبیعتا دارای تفاوت هایی هستند و بایستی به صورت اصولی از آنها در جای مناسب استفاده کرد. اولین تفاوت آداپتورهای دوربین مدار بسته و آداپتور ال ای دی به ولتاژ های آنها برمی گردد. معمولا ال ای دی ها بسته به نوع خود و یا طول ریسه ولتاژهای مختلفی نیاز دارند و این در حالی است که اکثر دوربین های مدار بسته با ولتاژهای ۱۲ ولت کار می کنند. همچنین مورد دیگری که آداپتور دوربین مدار بسته را از آداپتور ال ای دی متمایز می کند، نویز تولیدی توسط این قطعات است. آداپتوری که در دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد بایستی فاقد نویز بوده و یا اینکه داری نویزگیر باشد، زیرا وجود نویز در این قطعه می توانند در تصویر برداری و داده های دوربین ها اختلال ایجاد کند. و این در حالی است که وجود نویز در آداپتور ال ای دی ها نمی تواند تاثیرات مخربی به همراه داشته باشد. همچنین آداپتور دوربین های مدار بسته بایستی در صورت امکان از سوئیچینگ ها تامین شوند زیرا در این نمونه ها معمولا فن های خنک کننده وجود دارد که می توانند در روزهای گرم سال بازدهی آداپتورها را بهبود بخشند و ابن در حالی است که برای ال ای دی ها می توان از انواع آداپتورها استفاده کرد و هرچه یک آداپتور ال ای دی مناسب و بهتر باشد، بازدهی نوری ال ای دی و طول عمر آن بیشتر می باشد. آخرین نکته مهم در انتخاب آداپتور دوربین مدار بسته مقاومت بالای آن در برابر شرایط محیطی می باشد. یک آداپتور دوربین مداربسته بایستی از مقاومت کافی در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار باشد و این در حالی است که چنین حساسیتی برای آداپتورها ال ای وجود ندارد.

 

بررسی تفاوت های بین آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته

نکات مهم در مورد خرید آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته

آداپتور ال ای دی و آداپتور دوربین مدار بسته محصولاتی هستند که برای دریافت بهترین بازدهی از آنها بایستی خرید خود را از برندهای معتبر انجام داد. امروزه در بازار خرید این آداپتورها می توان انواع برندهای مطرح با کیفیت، و همچنین برندهای گمنام کم کیفیت را مشاهده کرد که این نمونه های کم کیفیت نسبت به آداپتورهای برند و با کیفیت، قیمت کمتری دارند و به همین دلیل افراد به خرید آنها تمایل پیدا می کنند. در واقع در مورد خرید این قطعات به هیچ وجه نباید کیفیت را فدای کمیت نمود و بایستی حتما از آداپتورهای برند استفاده نمود. برای خرید آداپتورها مراکز فروش متعددی پیش روی افراد قرار دارد و بایستی برای خرید آنها حتما به مراکز تخصصی مراجعه کرد. ما در فروشگاه اینترنتی لیون در زمینه فروش تک و عمده آداپتور ال ای دی و دوربین مدار بسته فعالیت داریم و به عنوان یک مرکز فروش آداپتور تهران آمادگی داریم بهترین برندهای این قطعات را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. همچنین ما در فروشگاه لیون به صورت روزانه لیست قیمت آداپتور را ارائه می دهیم و افراد می توانند با بهترین قیمت خرید خود را از این مجموعه انجام دهند. ما در لیون محصولات خود را با گارانتی معتبر فروش عرضه می کنیم و آمادگی داریم به مشتریان خود بابت یک خرید موفق مشاوره فروش ارائه دهیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات خود می توانید با کارشناسان فروش لیون در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید