عمومی

ال ای دی اوال چیست؟ تفاوت ها و معرفی

ال ای دی اوال یا اوال نوعی ال ای دی است که بیشتر به خاطر شکل ظاهری و قابلیت های ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. ابزار روشنایی تجهیزاتی هستند که بشر از دهه ها قبل در زمینه اصلاح آنها اقداماتی انجام داد و امروز شاهد آن هستیم که تجهیزات متنوعی برای اعمال روشنایی های بروز تولید شده اند، و هر کدام از آنها در موارد خاصی کاربرد دارند و یکی از بهترین آن ال ای دی ها (LED) هستند. ال ای دی ها در واقع بهترین ابزار روشنایی هستند که در برابر مصرف انرژی پایین، طول عمر بالا و بازدهی نوری فوق العاده ای و سازگاری بالایی با سلامتی انسان و محیط زیست او دارند. این ویژگی های مهم باعث شده اند که از ال ای دی ها در لوازم مختلف استفاده شود و تاکنون نمونه های مختلفی از این محصول تولید شده است که یکی از آنها ال ای دی اوال است.

 

ال ای دی اوال چیست؟ تفاوت ها و معرفی

ال ای دی اوال چیست؟ و تفاوت آنها با ال ای دی کلاهی چیست؟

ال ای دی اوال (به انگلیسی Oval LED) نوعی ال ال ای دی است که به دلیل شکل آن به این نام خوانده می شود. oval در زبان انگلیسی به معنای بیضی می باشد و از آنجایی که سطح مقطع یا کلاهک نوری این ال ای دی ها به شکل بیضی می باشد، آنها با نام ال ای دی اوال معروف هستند.  در این ال ای دی های کلاهک با رنگ نوری ال ای دی همخوانی دارد، و به راحتی می توان در هنگام خرید رنگ دلخواه را انتخاب کرد. این ال ای دی ها در انواع مختلفی تولید می شوند و معمولا به دلیل شکل ظاهری با ال ای دی های کلاهی اشتباه گرفته می شود. در واقع ال ای دی های کلاهی دارای سطح مقطع دایره ای شکل می باشند و مهمترین تفاوت آنها نسبت به نمونه های اوال همین مورد است. البته این ال ای دی ها از نظر ولتاژ و جریان کشی با یکدیگر برابر هستند، اما از نظر پرتاب نور  یا همان زاویه تابش نور با هم دارای تفاوت می باشند. ال ای دی های کلاهی زاویه تابش نوری محدودی دارند اما پرتاب نوری آنها بیشتر می باشد. دلیل اصلی این موضوع به لنزهای آنها بر می گردد در ال ای دی های کلاهی از لنز شفاف Clear استفاده شده است، و این در حالی است که در ال ای دی های اول از لنز مات Diffused بهره برده شده است. از لحاظ کیفیت نوری نیز ال ای دی های اول کیفیت بهتری دارند و به همین دلیل دامنه استفاده آنها گسترده تر می باشد.

 

ال ای دی اوال چیست؟

آشنایی با انواع ال ای دی اوال

ال ای دی اوال محصولی است که می توان آن را بر اساس مولفه های مختلفی تقسیم بندی کرد. یکی از ساده ترین دسته بندی های این ال ای دی بر اساس رنگ کلی یا همان نوری است. ال ای دی ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند و می توان بر حسب نیاز، علاقه و سفارش کاری خود رنگ مناسب آنها را تهیه کرد. قرمز، سبز، آبی، سفید و صورتی پرکاربردترین رنگ های این ال ای دی ها هستند، که در برندهای مختلف کدهای خاصی دارند و معمولا دمای کاری، شدت نوری و زاویه پرتاب نوری در آنها مختلف است. موارد دیگری که می توان بر اساس آنها ال ای دی oval را دسته بندی کرد، برندها و مدل ها می باشند. این محصولات در برندهای مختلفی تولید می شوند که مارک های ال تی، اچ جی، اچ ای و اونیکس از محبوب ترین آنها در بازار ایران به شمار می روند.

آشنایی با انواع ال ای دی اوال

کاربردهای ال ای دی اوال

ال ای دی اوال برای موارد مختلفی کاربرد دارد اما مهمترین کاربرد این ابزار در تهیه تابلوهای تبلیغاتی است و با استفاده از قدرت نوری و رنگی آنها می توان تابلوهای تبلیغاتی مختلف را طراحی کرد. یکی دیگر از کاربردهای این ال ای دی ها در تولید تابلوهای هشدار دهنده و یا ساخت ساعت های شهری است، زیرا این ال ای دی ها شدت و کیفیت نوری بالایی دارند و می توان از این مزیت آنها استفاده نمود. یکی دیگر از کاربردهای ال ای دی oval در تولید لوازم الکتریکی و الکترونیکی مختلف است و با نور حاصل از این ال ای دی ها می توان کارکرد و یا وجود جریان در یک وسیله را اعلام کرد. به طور کلی از این ال ای دی ها می توان در مواردی که نیاز به نور شفاف و قوی است استفاده نمود.

 

کاربردهای ال ای دی اوال

فروش اینترنتی انواع ال ای دی اوال در فروشگاه لیون

ال ای دی اوال نوعی ابزار روشنایی نسل جدید است که می توان آن را از فروشگاه های مختلفی تهیه کرد اما توصیه می شود برای خرید آن به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید. به دلیل کاربرد گسترده این ال ای دی ها، و محبوبیت آنها شرکت های مختلفی در سراسر دنیا آنها را تولید می کنند و محصولات بعضی از برندها فاقد کیفیت و بازدهی مناسب هستند و گاها مشاهده می شود که در یک بسته هزارتایی آنها تعداد زیادی از ال ای دی های اوال معیوب هستند. به همین دلیل توصیه می شود خرید خود را حتما از برندهای معتبر تهیه کنید تا علاوه بر صرفه اقتصادی بتوانید بهترین بازدهی را از آنها دریافت کنید. ما در فروشگاه اینترنتی لیون در زمینه فروش برندهای معتبر ال ای دی اوال فعالیت داریم و این محصول را با گارانتی معتبر لیون در اختیار مشتریان خود در سراسر کشور قرار می دهیم. در واقع ما در این فروش اینترنتی در زمینه فروش خرده و عمده این ابزار روشنایی دکوراتیو و کاربردی فعالیت داریم و آنها را به صورت آنلاین و اینترنتی عرضه کرده ایم و با کمترین واسطه این ال ای دی را به دست مشتریان خود می رسانیم، و به همین دلیل قیمت فروش ما مناسب ترین قیمت بازار می باشد. شما از سراسر کشور و به راحتی و امنیت بالا می توانید خرید خود را انجام دهید. همچنین اگر برای کسب اطلاعات بیشتر نیاز به مشاوره بیشتر  داشته باشید، همکاران ما در فروشگاه اینترنتی لیون آمادگی دارند برای خرید بهتر ال ای دی oval به شما مشاوره رایگان و جامع فروش ارائه دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید